Fırfır Modası

Seksenli yıllara ve doksanlı yılların ilk yıllarına bakıldığında karşımıza çıkan moda trendlerinin başında fırfır gelir. Fırfırlı elbiseler, fırfırlı gömlekler, fırfırlı etekler, düz, desenli, çiçekli, çizgili tüm kıyafetlerde karşımıza çıkar.

Bu öylesine bir modadır ki, yediden yetmişe herkesin kullandığı ve kişileri canlı, cıvıl cıvıl gösteren bir modadır.

Fırfır aslında kişilerin nostaljik görünmesini, masumiyetini ortaya koyan bir tarz olarak da kabul edilebilir. O yüzden fırfır modası her yaşta, her dem doğru bir biçimde kombinlendiğinde her ortamda kullanılabilecek bir moda tarzıdır.

Kısaca fırfır için yaşsız ve zamansız demek en doğrusu olacaktır. Nitekim bu yaz da karşımıza sık sık fırfırlar çıkıyor.

Sezonun gözde renkleri arasında yer alan sarı, yeşil, pembe giysilerde, spor tarzından abiyeye kadar fırfır hemen her yerde ve adeta seksenli, doksanlı yıllar ile rekabet halinde.

Bu modanın bir önceki döneme göre farkı ise çok daha modern ve dönemin diğer konseptleri ile bağlantı olması.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğer fırfırlı bir giysi kullanacaksanız bazı ufak detaylara dikkat etmenizde var. Aşırı kilolu bir kadınsanız iri fırfırlardan uzak durmalısınız.

Yine eğer kısa boylu iseniz, fırfır detayına tek bir noktada yer vermenizde fayda var. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, tepeden tırnağa fırfır içinde kalmamanız.

Eğer etek kısmında kullanıyor iseniz, o zaman boyun kısmında kullanmamalı ve fırfırlar içinde kalmamalısınız.

Çiçekli desenli kıyafetler seçerken de gideceğiniz yere uygun kombin yapmanızda fayda var.

Cevap bırakın