Evlenmeden Nasıl Mutlu Olabilirim?

Birçok filmde veya dizide evlenmeyen insanların depresyonda olduğu, mutsuz oldukları vurgulanmaktadır. Oysa bu çok yanlış bir düşüncedir. İnsanlar hayatlarında doğru insana bulana kadar yalnız geçirdikleri zamanda da gayet mutlu olabilirler. Bunun için öncelikle kişinin psikolojisini sağlam tutması ve yalnızlığın bir son olduğunu düşünmemesi gerekiyor. Bekar olmanın avantajlarını sıralamak gerekirse; örneğin kişi istediği şeyi istediği zaman kimseye bağlı olmadan yapabilir.

bireysel mutluluk

bireysel mutluluk

Kişi arkadaşlarıyla sık sık buluşabilir, dışarı çıkabilir ve güzel zaman geçirebilir. Güçlü dostluklar kişinin yalnızlık duygusunu ortadan kaldırır. Beraberce gidilecek partiler, sinema ya da tiyatro etkinlikleri ile güzel zaman geçirmek mümkündür. Bir başka avantajı mesela yalnızken kendinize düzenli bir aktivite bulabilmenizdir. Örneğin kulüp ya da derneklere üye olup hobilerinize uygun toplantılara kurslara katılabilirsiniz.

Evinizi Baştan Dekore Edin

Yalnızken bir spor salonuna üye olup düzenli bir şekilde spora başlayabilirsiniz. Bu hem sosyal manada hem sağlık manasında size pozitif enerji kazandıracaktır. Evinizi kendi zevklerinize göre yeniden tasarlayın. Mesela duvarları istediğiniz bir renge boyayın, yeni eşyalar alın ve evi sanat eserleriyle dizayn edin.

evlenmek

evlenmek

Alınacak tablolar, heykeller ile evinizi daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Kişi bu gibi aktiviteler ile kendisini yalnız hissetmeyecek ve tek olmanın keyfine varacaktır. Unutmayın, önemli olan yalnızken hayatınızda neler yapabileceğinizi düşünüp bulmaktır. Saydığımız bu aktiviteler ile hayatınıza renk katabilirsiniz.

Cevap bırakın