Çin Zodyak İşaretlerinin Yaşamınıza Etkisi Nedir?

2017 yılının başlarında ve Çinli Zodyak takvimine göre maymun yılına veda edildi ve “horoz” yılı başlatıldı. Bunun anlamı nedir, önümüzdeki 12 ay ne getirecek?

Geleneksel Çin astrolojisine bağlı olanlar, horozun zamanında, güvenilir, bağımsız fakat aynı zamanda kibirli ve boş olduğuna inanıyor.

zoydak işareti

zoydak işareti

Donald Trump’un bu horoz döneminde başkan olması ile Hong Kong’ daki bazı astrologlar, horozun bu yılı, somutlaşan tartışmalı ve agresif özellikleriyle doldurulacağına inanıyorlar. Ama Çin astrolojisi gerçekten insan davranışlarını ve motivasyonlarını etkiliyor mu?

Ejderha Yılında Doğum Oranları Arttı

Çinli burçlar 12 hayvandan oluşur ve her biri Taoculuktaki mistik bir figür olan Jade imparatoru tarafından düzenlenen yüzme yarışının hikâyesi ile açıklanan farklı kişilik özelliklerine sahiptir. Bildiğiniz gibi, bazı Zodyak işaretleri diğerlerinden daha cazip olarak kabul edilir ve ejderha özellikle şans işaretidir. Doğu kültüründe ejderha, kontrol ve güç sergileyen göksel bir varlıktır, enerjik ve iddialı hareket eder.

Bunu dikkate alarak, Ejder döneminde Tayvan ve Singapur gibi Asya ülkelerinde doğum oranlarındaki artışlar bildirildi. Örneğin Singapur’da, ejderha yılında doğum oranı farkı % 25 oranında arttı.

zoydak

zoydak

Çin’de, nüfus büyüklüğü nedeniyle bu artış belirgin değil, ancak bazı ebeveynler, hamilelik sürelerini bir ejderha yılına göre ayarlamayı kabul ediyorlar.

Aslında astroloji hayatımızda etkili olan önemli bir inanç değil, bunun yerine Zodyak hakkında belirsiz bir kültürel bilgi var. Zodyak psikolojik ve kültürel açıdan önem arz ediyor, ancak bilinçsizce insanları her gün etkileyen belirsiz, zararsız kültürel bilgi, bu mitin ve arka plan kültürünün yaşamımız üzerindeki gücünü aydınlatıyor.

Cevap bırakın