Ay Lav Yu 2 Filmine Genel Bakış

Sinema sanat mı, değil mi, halk için mi yapılmalı, sanat için mi yapılmalı düşüncelerine girmeden bu yazıda yakın tarihte vizyona giren Sermiyan Midyat’ın yeni filmi olan Ay Lav Yu Tu isimli filminden bahsedeceğiz.

Her ne kadar filmin adı Türkçe okunduğu gibi yazılsa da İngilizce olan bu sözcüklerin Türkçe karşılığı Ben de Seni Seviyorum ve de ekinden de anlaşılacağı üzere bu bir devam filmi.

ay lav yu tuu

ay lav yu tuu

Sermiyan Midyat’ın 2010 yılında çektiği Ay Lav Yu filminin devamı. İlk film aynı zamanda bizim Sermiyan Midyat sineması ile tanışmamıza vesile olmuştu ve evet ilk filmi çok sevilmiş ve gişede de hatırı sayılır bir gelir elde edilmiş bir film.

Nasıl Bir Film Olmuş?

Sermiyan Midyat kendisine ait bir sinema dili olan çok yönlü bir sanatçı. Yaşama dair sözü olan, sözünü çoğunlukla çekinmeden söyleyen bir sanatçı. Her filminde güldürürken ince ince mesajlar vermeyi de ihmal etmiyor ve barış, halkların bir arada yaşaması üzerine göndermeler yapıyor. Bunu yaparken de öğüt verir gibi değil, ustaca filmlerinin en beklenmedik yerlerine yerleştirerek yapıyor ki, bu da eserlerinin herkese ulaşmasını sağlıyor. Sanat filmi ya da ticari film olarak ayırmak mümkün olmuyor.

ay lav yu

ay lav yu

Nitekim bu film de böyle bir yapıda. Nedim rolünde KevorkMalikyan ustaca oynuyor ki biz onu daha çok eserde görmek istiyoruz. Harika bir oyunculuğu var. Mehmet Yaşin işin sürprizi ama belki de en komik sahneler bu bölümde.

Müzikler ilk filmin tarzında, diğer oyunculuklar kararında.  Yönetmen kendi topraklarından ifade ettiği bir film çekiyor ve herkes keyifle izleyebiliyor ki bu da filmin sevileceğinin net göstergesi. Ailece bir Pazar günü izlenebilecek ve iyi gelecek bir eser bu.

Cevap bırakın