Dijital Ajanslar Ne İş Yapar

Artık günümüz dünyasında geleneksel reklam yöntemleri çok eskide kaldı. Televizyonlardan, radyolardan ve gazetelerden verilen reklamlar; hedef kitleleri olan müşterilerin dikkatini çekmek şöyle dursun artık hiç kimse bu mecralardan gördüğü reklamdan etkilenerek alışveriş yapmıyor. Bunun yanı sıra televizyonda gördüğü veya gazetede okuduğu bir ürün hakkında bilgi sahibi olmak isteyen müşteri; cebindeki telefondan, evindeki bilgisayardan internete bağlanarak bu ürün hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Zira televizyon ekranında 10 saniye gözüken ve en büyük mercekli gözlükleri kullanan kimseler tarafından bile okunamayan kargacık yazıları okuyamayan insanlar ürün hakkında bilgi edinebilmek için dijital ortamlara başvurmak zorunda.

İşte tam olarak bu noktada devreye giren dijital ajanslar, internet üzerinden kullanılan bütün çevrimiçi ve dijital mecralarda pazarlama işlemlerini yürüten ajanslar olarak hizmet vermektedir. Dijital ajansların görev alanlarını kısa bir şekilde özetleyecek olur isek müşterilerin televizyon üzerinden tanıştığı ve saniyeler içinde ekrandan akan bir reklamdan edinemediği bilgileri, kalıcı ve estetik bir şekilde insanların zihnine yerleştirmeyi amaç edinmektedirler.

Bu neden ile Dijital Ajans tamlamasındaki dijital kelimesi web tasarım, mobil uygulama geliştirme gibi görevlerinin yanı sıra SEM yani Arama Motoru Reklamları ve SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu gibi sosyal medya reklamları ve sosyal medya yönetimi gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Zira artık büyük firmalar, ürünlerini, eskiyen araçlar üzerinden müşterilerine duyurmak yerine sosyal medya üzerinden servis etmektedir. Bunların yanı sıra içerik stratejisi oluşturma ve oluşturulan stratejileri pazarlama bütçeleri yönetimi gibi birçok alanda Dijital Ajansların görev kapsamına girmektedir.

Dijital Ajanslardan Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

Türkiye genelinde ve yurt dışında faaliyet gösteren dijital ajansların ana amaçları dijital pazarlama alanında müşterilerine bir çözüm sunmaktır. Perfist seo ajansı ismi altında sizlerin hizmetine sunduğumuz ajansımızdan alacağınız hizmetleri ise Web Tasarım ile sınırlı düşünmemeniz gerekmektedir. Zira aynı zamanda sosyal medya yönetimi konusunda sizlere hizmet sunan ajansımız aynı zamanda SEM yani arama motoru pazarlaması konusunda da sizlere destek vermektedir.

Bunun yanı sıra Perfist dijital performans ajansı ismini gördüğünüz içerik pazarlamalarında son derece özenli ve itinalı bir çalışmanın olduğundan emin olmalısınız. Zira uzman kadromuz ile yılların vermiş olduğu tecrübe sonucunda sizlere verdiğimiz hizmetin en yüksek düzeyde olması ve dijital platformlarda istediğiniz bütün sonuçları elde edebilmeniz için sizlere hizmet vermekteyiz.

Benim İçin En Doğru Dijital Ajansı Nasıl Seçerim?

Perfist seo ajansı olarak bizim görevlerimizden birisi de müşterilerimizi doğru ve güvenilir bir şekilde yönlendirmektir. Zira her iş için kullanılması gereken dijital ajans varyasyonu farklı olabileceği aradığınız bütün hizmetleri Perfist dijital performans ajansı bünyesinde bulabilirsiniz. Peki bir ajans seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle seçeceğiniz ajanstan önce kendi firmanızın durumu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Hangi alanda faaliyet göstereceğinizi ve Perfist dijital ajansından hangi konusunda alacağınız yardımın sınırlarını öncelikli olarak belirlemeniz gerekmektedir.

Perfist Dijital Ajansı Nasıl Çalışır?

Perfist dijital ajansı olarak öncelikle hizmet sunacağımız kişilerin ya da firmaların iş modellerini ve bu firmaların hedef kitlelerini belirleyerek yola çıkıyoruz. Daha sonra ise hedef kitlenin hangi saatler içerisinde hangi sosyal medya üzerinde vakit geçirdiğini araştırarak hedef kitleye uygun bir strateji belirliyoruz.

Bunun ile birlikte dijital pazarlama stratejisi kapsamında en doğru planlamayı çıkararak uygulamaya geçmekteyiz. Bu planları uygularken de firmanın pazarlama bütçesini en verimli ve doğru bir şekilde yönetmek önceliklerimiz arasında bulunmaktadır. Zira doğru kullanılmaya bütçeler ile yapılan büyük reklamların büyük hüsrana yol açtığını çok iyi bilmekteyiz.

Perfis dijital ajans ile iletişime geçmek için https://perfist.com/ tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın