Ac Motor Sarımı

Ac motorlar alternatif akım elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürmeye yardımcı elektrikli motorlardır. Ac motorlar daha çok güç gerektiren alanlarda kullanılır. Alternatif akım motorları iki gruba ayrılır. Bunlar asenkron motorlar yani indüksiyon motorları ve Senkron motorlar olarak isimlendirilir. Genel itibariyle alternatif akım motorları manyetik saçlardan yapıldığı için daha çok sürüklenmeye dayalı olarak çalışır. Her 2 motor grubunda da eksenli armatörler bulunur.

Birincisi stator sabit ikincisi ise rotor hareketlidir. Hem Senkron motor hem de asenkron motorlarda stator olarak adlandırılan yapıları aynı şekildedir. Daha çok bu yapılar bir bileziğe benzer. Asenkron motorlar Senkron motorlara göre daha farklı bir çalışma özelliğine sahiptir. Ac motor sarımı profesyonel ve uzman firmalar tarafından yapılır.


Motor Bakımı

Motorların markası ve gücü fark etmeksizin periyodik aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Gerekiyorsa motor yenilenebileceği gibi onarımla da performansı yeniden kazandırılır. Motor içerisinde bulunan rotor kısa devri çubuk yenilenmesi bobin sarımı, ac Motor Sarımı, yedek parça temini gibi işlemlere tabi tutulur. Motor bakımı günümüzün teknik imkânları doğrultusunda en iyi şekilde bakımları yapılarak performans gücü yeniden kazandırılır. Bu konuda her zaman referans sahibi firmalardan destek almak gerekir.

Ac Motor Nedir?

Ac motor stator sargılar denilen parçalar yardımı ile aldığı elektriği motorun rotor kısmına aktararak dönme işlemini gerçekleştirir. Gerçekleşen bu dövme işlemi sonucunda ise akım enerjisi bu defa mekanik enerjiye dönüşür. Bu dönüşüm işlemini yapan makinelere ac motor denir. Ac motorlar en çok sanayide yaygın bir şekilde kullanılır. Bu motorlar sürekli bakıma alınmalı ve tüm onarım işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılmalıdır.

Bu durum ac motorların ömrünü uzattığı gibi güvenilir bir şekilde kullanılmasına imkân tanır. Ac motor sarımı hangi alanda ihtiyaç duyulursa motorlar için uygun Motor sarımı hizmeti yapılır. Firmalar tarafından yapılan bu işlemler montaj garantisi ile gerçekleştirilir. Profesyonel firmalar öncelikle Ac motorlarda hasar tespiti yaparlar ardından usta kişiler tarafından ac motorlar yeniden eski gücüne kavuşturulur. Ac motor sarımı ile ilgili hizmeti https://www.botem.com.tr/ac-motor-sarimi  buradan alabilirsiniz.

Cevap bırakın