Tatlım Tatlım ya da Haybeden Gerçeküstü Aşk

Yılmaz Erdoğan’ın o meşhur kapalı gişe oynayan oyunu Haybeden Gerçek Üstü Aşk artık sinemalarda. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın oynadığı oyun aşk üzerine derin göndermeler yapıyordu, oyun iki kişilikti ama sinemaya sunulan versiyonunda 8 ayrı karakter yani 4 çift üzerinden konular gelişiyor.

Gidendir Susturan

Gupse Özay, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Büşra Pekin gibi birbirinden komik sanatçıların oynadığı filmin başlangıç cümlelerinden birisi yukarıdaki söz.

Tatlım Tatlım: Haybeden Gerçeküstü Aşk (2017)

Tatlım Tatlım: Haybeden Gerçeküstü Aşk (2017)

Gidendir susturan aslında son derece derin anlamları olan ve filmi sıradan, ucuz komedilerden ayıran bir cümle. Film ikili ilişkiler üzerine, giriş, gelişme, sonuç gidişatında derin göndermeler yapıyor.

Hepimiz yaşadığımız ilişkilerin bir yerinde karşılaştığımız bir durumu filmin bir yerinde mutlaka buluyoruz ki, film ile bu noktada zaten bir özdeşleşme durumu da yaşıyoruz. Film güldürür iken kendimiz, ilişkilerimiz üzerine de düşünmemizi sağlıyor.

Çok gerçek, çok sahici bir film bu. Tek bir alanda geçen ama tiyatro oyunu etkisi yaratmayan, benzer filmlerin daha üst seviyesinde olan yapımda oyunculuklar da harika. Özelikle Çağlar Çorumlu sanki bir başka oynuyor.

Müzikler açısından da bakıldığında, müzikler filmin önüne geçmiyor ve boğmuyor, hafif, dinlendirici filmler.

Aşk filmi olmasına rağmen, rahatça ailece gidilebilir, hatta çocuğunuzla bile giderek, aile boyu keyif yaşayabilirsiniz.

Son derece komik ki benim son yıllarda en çok güldüğüm film oldu, size iyi gelecek ve yaşadığımız bu zorlu koşullarda dinlendirecektir.

Cevap bırakın