Makyaj Bazı Nedir?

Günümüzde artık makyaj kadınların vazgeçilmezi konumunda. Böyle olunca da kozmetik markaları birbirinden farklı ürünü kadınların beğenisine sunmaya başladı. Ve kadınlar da kendi cilt tiplerine ve isteklerine en uygun olacaklarına inandıkları modelleri seçerek gün içerisinde makyaja ihtiyaç duydukları zaman bu ürünler arasındaki seçimlerini gönül rahatlığı ile yapabiliyorlar. Son dönemlerin gözde ürünlerinin başında ise makyaj bazları gelmekte. Birçok kadın bu ürünü yalnızca kozmetik ürünü olarak görse de aslında cilt bakımı için de kişi cildine uygun bazı seçmesi büyük bir önem kazanmakta.

makyaj bazı

makyaj bazı

Kuru Ciltler İçin

Kadınların şikayetçi olduğu cilt tiplerinden biri olan kuru ciltler için makyaj bazı seçileceği zaman mümkün olduğu kadar nemlendirme özelliği olan ürünler incelenmelidir. Böylece üst kısımdaki makyajın beraberinde getirmiş olacağı ekstra kurumanın da önüne geçilmiş olacaktır.

Cansız Ciltler İçin

Cildi soluk ve cansız görünen kadınlar, hem ciltlerini yapılacak olan makyaja hazırlamak hem de canlı bir görünüm vermek adına aydınlatıcı bir baz kullanması gerekmektedir.

makyaj bazı nedir

makyaj bazı nedir

Yağlı Ciltler İçin

Aşırı parlayan ve yağlı bir cilt için matlaştırıcı tarzda bir bazı tercih edilmelidir. Kullanılacak olan baz ile beraber ciltteki fazla yağdan oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılmış olacaktır.

Kolaylıkla Kızaran Ciltler İçin

Yüzünün belirli dönemlerinin kızarmasından şikayetçi olan kadınlar, ciltlerindeki rengin düzeltilmesi adına eşitleyici bir makyaj bazı kullanmalıdır. Doğru baz seçimi ile beraber fondötenin cilde eşit yayılması sağlanacaktır.

Cevap bırakın