Kiralık Bir Daire Ararken Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Hayatınızı devam ettirebileceğiniz bir evi seçebilmek son derece ciddiye alınması gereken bir konudur. Bu yüzden kiralık ev arama sürecinden önce tam olarak ne istediğinizi kendinize sormanız gerekiyor. Soruları sorarak karar alabilmek için ise ilk önce aileniz ya da kişisel ihtiyaçlarınızın karşılanabileceği evin en az kaç odaya sahip olması gerektiğini belirlemiş olmanız gerekiyor.

kira parası

kira parası

İş yerinize ya da okulunuza yeni evinizin uzaklığı ne kadar olacak? Her gün gitmeniz gereken iş yeri ya da okula uzak bir ev kiralarsanız vaktinizin büyük çoğunluğunu trafikte ve yolda geçirebilme gibi riskleriniz mevcut.

Evcil Hayvan Kuralları

Evcil hayvan beslemek istiyorsanız bazı apartmanlarda evcil hayvan beslemenin birtakım kuralları olduğunu unutmayın. Eğer evcil hayvanınız ile yeni bir eve taşınmak istiyorsanız sözleşmenizi imzalamadan önce mutlaka apartman yöneticisi ile bu konuyu konuşun ve ne gibi kurallar koyduklarını öğrenin.

Aidat Ücretleri

Apartmanlarda genellikle sizlerden bir aidat ödemesi istenir. Bazı apartmanlarda aidat ücreti son derece yüksek olabilir. Ödeyeceğiniz kira ile birlikte aidatınızı da ödemekte zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız ev kiralamadan önce aidat ücretlerini de sorun.

kiralık

kiralık

Yalıtım

Yalıtım, bir evin en önemli detayıdır. Isıtma ya da soğutma sorunları olan bir ev tutarsanız bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek sizin için biraz zor olabilir. Ayrıca ses yalıtımı da kiralık evlere bakarken dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır.

Cevap bırakın