İhracat Danışmanlığının Önemi

İhracat danışmanlık yönetim danışmanı olarak hareket etme, kurumsal amaç ve hedeflere ulaşma, iş ve yönetimle ilgili sorunları belirleme ve çözme, yeni fırsatları belirleme ve yakalama ve bunları tamamlama konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir hizmet kuruluşudur. Çeşitli değişikliklerle hataların giderilmesi ve sürekli öğrenme gibi işlevlerle donatılmıştır. Üretilen ürünleri ihraç etmek için şirketin dış kaynak kullanımıdır. İhracat bilgilerinin dış kaynak kullanımı, ihracat danışmanı olarak uzmanlığımızın kapsamı dışındadır.

İhracat İçin İhracat Danışmanlığı Hizmeti Almak Gerekir Mi?

İhracat danışmanlık bir süreçtir. Yapmanız gereken çok farklı disiplinler ve deneyimler gerektiriyor. İhracatta sürdürülebilirliği ve yüksek katma değeri nedeniyle sürekli ihracat çalışmasına ihtiyaç duymaktadır. İhracat yapabilmek için hukuk, finans, pazar araştırması, kurumsal iletişim, ihracat iletişimi, ticaret vb. çeşitli konuları bilmeniz gerekir. Bu nedenle bu amaçla profesyonel bir ihracat danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir.

İhracat Danışmanlığı İçin Eğitim Almak Gerekir Mi?

Firmanızın ihracat hedefleriyle doğru orantılıdır. İhracat hedefine ve sisteme bağlı olarak bu yeterli olabilir. Ancak birçok durumda bu yeterli değildir. İhracat danışmanlığı için, şirketlerin 360 derece ve 365 gün yönetmesi gereken süreçlerdir. Üretim kapasitemiz tükenene kadar ve buna rağmen değeri yüksek ihracat için azimli bir şekilde çalışmak gerekir. Bu nedenle ihracat uzmanlarını desteklemek ve yeni ihracat müşterileri bulmak için ihracat danışmanlığına ihtiyaç vardır ve bir uzman yeterli değildir.

İhracat Danışmanlığını Tek Kişi Mi Yapar?

Bu durumda ihracat danışmanının bir ordu olması gerekir. İhracat danışmanlığı hizmeti alırken kişi değil ekip olması gerektiğini söyleyen bir araştırmacı olun. Hepimiz hukuk, gümrük, lojistik, pazarlama, iletişim, pazar araştırması vb. birçok alanı kendi başımıza entegre etmek istiyoruz ama ne yazık ki günümüz hamlesiyle bu neredeyse imkânsız. İhracat danışmanlık bir ekip ve süreç yönetimi görevidir.

İhracat İşlemi Nasıl Yapılır?

İhracat prosedürünü gerçekleştirmek için öncelikle bir gümrük müşavirliği şirketi ile koordineli olarak yetişkin vesayet sistemi ve diğer şirket belgelerini ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra ilgili İhracatçı Birlikleri üyeliği gerekmektedir. Bu üyelik, ürün sınıfına veya ilişkili bölgeye dayalı olmalıdır. https://www.odenlojistik.com/dis-ticaret-danismanligi  sitesinden destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın