Doğalgaz Tesisat Projesinin Önemi

Doğalgaz kullanımı ile avantaj sağlayan bir seçimdir. Hem hava kirliliğinin önüne geçmesi hem de ideal bir ısınmanın elde edilmesine sağladığı fayda göz önüne alındığında evlerde ve iş yerlerinde bunca çok tercih edilmesi elbette tesadüf değildir.

Doğalgazın ev ya da iş yerinize verilebilmesi için öncelikle projelendirmenin yapılması gerekir. Konusunda uzman kişi tarafından gerçekleştirilmesi gereken tesisat projesinde birçok detaya dikkat edilerek işlem yapılır. Elektrik tesisatının geçiş noktaları, nemli alanlar için korunma şekiller, boru geçiş alanları ve benzeri tüm detaylar proje içinde detaylı olarak aktarılır. Proje onaylanması sonrasında ancak tesisat için işleme başlanabilir. Proje ile tesisat kurulumunun birebir aynı olması oldukça önemlidir. Aynı olmaması durumunda gaz bağlantınız verilmez. Bu sebep ile hem proje çiziminde hem de projenin hayata geçişi olan tesisat işlemlerinde konusunda uzman olan firma ile çalışmanız gerekir.

Doğalgaz Tesisat Uygulaması Neden Bu Kadar Detaylı İncelenir?

Doğalgaz kullanımı en güvenli gaz olmasının yanı sıra yanıcı ve tehlikelidir. Kokusuz olması sebebi ile mekânda kolay zehirlenmeye sebep olabilir. Bu sebeplerden dolayı doğalgaz projelendirme ve tesisat işlemlerinde dağıtıcı firmalar birçok detaya yer açarak güvenli ve kaliteli bri tercihe yer açıldığından emin olmadan gazın haneye ya da iş yerine verilmesine onay vermezler. Bu seçimlerin yanı sıra mutlaka doğalgaz kaçağı için alarm konulması da gerekir.

Cevap bırakın