Cilde Parlaklık Kazandıran Şeftali Maskesi

Şeftali cilt için oldukça faydalı bir meyve olup maske olarak kullanımı ile de cilde birçok olumlu etkiyi taşıyabiliyor. Üstelik akne sorunu olan kişilerde şeftali maskesini kullanabilir.

Şeftali maskesinin yaraları arasında kırışık oluşumunu geciktirme, cilde parlaklık kazandırma, ölü hücrelerden arındırma, iltihap oluşumunu engelleme ve cilt tonunu dengeleme sayılabiliyor. Cilde doğal bir parlaklık ve yumuşaklık kazandıran şeftali maskesini evinizde kolaylıkla yaparak uygulayabilirsiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Şeftali Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 1 şeftali
  • 1 yumurta
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Şeftali Maskesinin Hazırlanışı

Yumurtayı akından arındırın. Bir şeftalinin kabuğunu soyup ezerek yoğurt ve yumurta ile karıştırın. Cildiniz yağlı ise yağsız yoğurt kullanmanız önerilir. Sonrasında cildinize masaj yaparak kürü uygulayın. Yaklaşık 25 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Bu maske de ufak bir değişiklik yaparak gözenek sıkılaştırıcıya dönüştürebilirsiniz. Bu sefer yumurta akını, şeftaliyi ve cilt tipinize en uygun olan yoğurdu ( 1 tatlı kaşığı kadar ) karıştırın. Karışımı mikseriniz ile de yapabilirsiniz. Sonrasında cildinize aynı şekilde masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Düzenli olarak yapıldığı takdirde gözeneklerde küçülme yaşanacaktır.

cilt beyazlığı

cilt beyazlığı

Yumurta yerine bal ilave ederek de canlandırıcı bir maske yaratabilirsiniz. 3 çay kaşığı bal, şeftali, 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın