Youtube Videolarınıza Fligran Ekleme

Bir fligran, telif hakkı veya tanıtım amacıyla hak talebinde bulunmak için genellikle videolardaki hareketsiz görüntüdür. Youtube genellikle videonuzu kanalınızla marka haline getirebileceğiniz bir ’marka bilinci oluşturma’ seçeneği taşır. Bu kararlı bir fligran sağlamaz. Bu nedenle, birisi bu videoyu ikinci bir parti (Youtube indirme) kullanarak indirdiğinde kaldırılır.  Bu amaçla, yasal yazarın Youtube videolarına bir Kanal fligranı koyması gerekecektir. Youtube kanalınızda bulunan videolarınıza fligran eklemeniz oldukça önemlidir. Burada mevcut veya yeni Youtube videolarınıza  fligran ekleme ile ilgili bir rehber bulacaksınız.

Bölüm 1: Mevcut Youtube Videolarına Fligran Ekleme

Önceden yüklediğiniz videolara bir fligran eklemek için fligranınızı video düzenleme programınızın dışında oluşturmanız ve kaydetmeniz gerekir. Youtube hesabınızda oturum açın. Sağ üst köşedeki hesabınızın küçük resmini tıklayın. Bu size bir açılır menü verecektir. Sonra ayarları belirten küçük dişliye tıklayın. Bu sizi ayar merkezine götürecektir. Daha sonra ’Ek özellikleri görüntüle’ yi tıklayın.

Pencerenin sol tarafındaki marka bilinci oluşturmanın üçüncü seçeneğini tıklayın
’Fligran ekle’ ye tıklayın. Ardından bilgisayarınızdan bir görüntü seçin ve resminiz yüklendikten sonra kaydet tuşuna basın.

Notlar:

YouTube Fligran Boyutu: Fligranınız şeffaf, kare ve 50×50 pikselden büyük olmalıdır; bu, videolarınızın köşesinde göründüğünde küçüleceği boyuttur.

Youtube Fligran Başlangıç Zamanı: Fligranınız için bir başlangıç ​​zamanı seçme, yalnızca videonuzun sonunda görünmesini sağlama veya videonuzun tamamı boyunca orada tutma seçeneğiniz olacaktır. Bu yapıldıktan sonra ’Güncelle’ yi tıklayın, böylece fligranınız videolarınıza uygulanacaktır.

YouTube Fligran Rengi: Youtube, fligranınızın yalnızca bir rengi olması gerekmektedir. Ayrıca videonuzda dikkat çekici gösterişli bir şey kullanmamalısınız, bu nedenle tasarımınız sade ise iki veya üç renge sahip olmalısınız.

2. Bölüm: Yüklemeden Önce Videolarınıza Fligran Ekleme

1. Wondershare Filmora

Wondershare Filmora, özellikle videolarınızı fligran haline getirme konusunda ideal video düzenleme araçlarından biridir. Videonun üzerine fligran eklemenize yardımcı olur.

2. Windows Movie Maker

Windows Movie Maker, telif haklarınızı korumak için videolarınıza kolayca fligran ekleyebilen ücretsiz kullanılan Windows yazılımıdır. Size görüntüler ve metin olmak üzere iki tür fligran sağlayabilir;  Görüntüler için sadece PNG ve GIF formatındaki dosyaları destekler ve genellikle saydamlığı desteklemez. Ayrıca, logoyu farklı konumlara yerleştirmek için harici bir dosya olan Windows Logo Bulucu gereklidir.

Windows Movie Maker İle Videoya Fligran Ekleme

Metin Filigranı Ekleme:

Windows Movie Maker’ı açın
İçe aktarma başlığının altındaki videolar kısmına tıklayın.
Videonuzu zaman çizelgesine aktarın.
Düzenleme kategorisi altında ’başlıklar ve krediler’ seçeneği bulacaksınız. Oraya tıklayın.
Fligran metninizi girin.
Başlık konumunu, yazı tipini ve şeffaflığı seçin.
Başlık ekle kısmında zaman çizelgesini bulacaksınız. Tüm video uzunluğu boyunca görüntülemek için sürükleyerek genişletebilirsiniz. Dosyayı seçin ve video yayınla kısmına tıklayın.

Görüntü Fligranı Ekleme:

Görüntü PNG veya GIF biçiminde olmalıdır.
Görüntüyü> C: \\ Program Files \\ Movie Maker \\ Shared \\ AddOnTFX \\ klasörüne kaydedin.
Yüklü pencerelerinize göre FX arşivlerinden bir logo Bulucu indirin.
Videonuzda görünmesini istediğiniz logonun konumunu seçin.
Ekran boyutunu ve logo boyutunu seçin
Uzantıyla önceden kaydettiğiniz logonun dosya adını yazın. Örneğin; Logo.png
Altında görünen metni kopyalayıp not defterine yapıştırın ve yazılan dosyayı> C: \\ Program Files \\ Movie Maker \\ Shared \\ AddOnTFX \\ klasörüne kaydedin.
Windows Movie Maker’ı tekrar açın.
Düzenleme kategorisinin altındaki başlığı ve kredileri seçin.
Boşluk çubuğuna bir kez basın ve ardından animation başlık animasyonunu değiştir’i tıklayın.
Resminizi orada göreceksiniz. Reklam başlığını tıklayın ve yayınlamak için Ctrl + p tuşlarına basın.
Artık Youtube kanalınızdaki videolarınıza kolay ve rahat bir şekilde fligran ekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için https://www.youtubeturkiye.net/rehber/abone-ol-butonu-filigran-ekleme/ tıklayın.

Cevap bırakın